Schedule michigan youth basketball tournaments boys girls

Filters

Search by date:
Location:
Teams:
My teams
Team name:
 - 
Radius: 0 miles
Date arrow_drop_down Team name arrow_drop_down Division arrow_drop_down Game times Venue arrow_drop_down
Jul 20 Ball Hard 16 & Under 10th Boys
1:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 BBT Elite 7th/13U 7th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 BBT Elite 8th/14U 8th Boys Division 1
1:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 BTO 6th/12U 6th Boys
9:00 AM ET , 10:00 AM ET , Bracket
Jul 20 BTO 7th/13U 7th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 BTO 9th/15U 9th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Camp of dreams UP1 5-6th/12U 6th Boys
10:00 AM ET , 1:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Cobras Elite 6th/12U 6th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Common Bond - Currie 8th/14U 8th Boys Division 2
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Common Bond - Jackson 8th/14U 8th Boys Division 1
12:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Common Bond - Turman 3-4th/10U 4th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 DC SELECT ELITE 10th/16U 10th Boys
2:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket
Jul 20 D nix elite 8-9th/15U 9th Boys
2:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Fowlerville Legends 5-6th/12U 6th Girls
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Giddy 11th/17U 11th Boys
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Greg Grant Girlz 8-9th/15U 9th Girls
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Guardians 4th/10U 4th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Guardians 5th/11U 5th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Guardians 6th/12U 6th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Hoop House 8-9th/15U 9th Boys
9:00 AM ET , 10:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Hype 3rd/9U 4th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Hype Elite Jarett 7th/13U 7th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Hype Elite Jarett 9th/15U 9th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Illinois Bobcats 11-12th/18U 11th Boys
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Kitchener Impact Acadamy - Red 6th/12U 6th Boys
9:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Kitchener Impact Academy 7-8th/14U 8th Boys Division 2
1:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Kitchener Impact Academy U11 Red 4-5th/11U 5th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Lady comrades united 8th/14U 8th Girls
3:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Lady's FVV 8th/14U 8th Girls
4:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Legacy White 8th/14U 8th Boys Division 2
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Legay Coach DeVerteul 11th/17U 11th Boys
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Legends Ballers (Aaron) 7th/13U 7th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Legends Ballers HS 10th/16U 10th Girls
3:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Legends Ballers (Logan) 6th/12U 6th Girls
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 10-11th/17U 11th Boys
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 11th National 11th/17U 11th Girls
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 5-6th/12U 6th Girls
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 5th/11U 6th Girls
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 6th/12U 6th Girls
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 6th/12U 6th Boys
12:00 PM ET , 1:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 7th Gold 7th/13U 7th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 8th Black 8th/14U 8th Boys Division 2
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 8th Gold 8th/14U 8th Boys Division 2
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 8th White 8th/14U 8th Boys Division 2
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Macon Basketball Academy 9th/15U 9th Boys
1:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Cobras 2026 Gold 10th/16U 10th Girls
2:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Cobras 2027 9th/15U 9th Girls
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Premier -Cabana 10th/16U 10th Girls
2:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects 2027 9th/15U 9th Girls
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Aaron 10-11th/17U 11th Boys
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Dibrano 7th/13U 7th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Glime 11th/17U 11th Girls
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Hammond 7th/13U 7th Girls
6:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Kwi 6th/12U 6th Girls
11:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Panlasigue 10th/16U 10th Girls
2:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Prospects Phillips 9th/15U 9th Boys
2:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Swish 6-7th/13U 7th Girls
5:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Tar Heels Elite 10th/16U 10th Boys
2:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Tar Heels Elite-Campbell 10th/16U 10th Boys
2:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan United Coach Koutz 10th/16U 10th Girls
2:00 PM ET , 4:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Michigan Vice 11th/17U 11th Girls
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 11th/17U 11th Boys
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 5th/11U 5th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 6th/12U 6th Girls
10:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 7th/13U 7th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 8th/14U 8th Girls
4:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 8th/14U 8th Boys Division 2
2:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite 9th/15U 9th Boys
10:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite-Lampkin 11th/17U 11th Boys
6:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 MI Tar Heels Elite-Polley 10th/16U 10th Boys
1:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Motor City Evolution 4th/10U 4th Boys
9:00 AM ET , 11:00 AM ET , Bracket
Jul 20 Northern Kings 5th/11U 5th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 NW Hoopstars Gold 10-11th/17U 11th Girls
5:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 O3 Canen 2027 9th/15U 9th Girls
4:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Ohio Swarm 8th/14U 8th Boys Division 1
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 oxford attack 7th/13U 7th Girls
5:00 PM ET , 6:00 PM ET , Bracket
Jul 20 oxford attack Elite 12th/18U 11th Boys
6:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Phoenix - GBA 8th/14U 8th Boys Division 1
12:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Pink Panthers 7-8th/14U 8th Girls
3:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Rising Sunz Elite 9th/15U 9th Boys
1:00 PM ET , 3:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Team Detroit 7th/13U 7th Boys
10:00 AM ET , 12:00 PM ET , Bracket
Jul 20 The Blueprint 8-9th/15U 9th Boys
1:00 PM ET , 2:00 PM ET , Bracket
Jul 20 The Dawgs 7th/13U 7th Girls
6:00 PM ET , 7:00 PM ET , Bracket
Jul 20 Top1 10th/16U 10th Boys
4:00 PM ET , 5:00 PM ET , Bracket

See no events? Please check filter settings to see more events on this page.